The Catalyst

Thank you BSW and MSW agencies

BSW Agencies

Prairie View Elementary School (Eden Prairie, MN) – Julie Weeden

Crow Wing County Community (Brainerd, MN) – Stacy Brown

Little Mountain Elementary (Monticello, MN) – Wendy Suddard-Bangsund

Wright County Human Services Center (Buffalo, MN) - Marianne Charbonneau

US Committee for Refugees and Immigrants (Iowa) – Amy Campos

Boys & Girls Clubs of Central MN (St. Cloud, MN) – Bethany Theisen

Ramsey County Mother’s First (St. Paul, MN) –Megan Mitchell

Youth First Community of Promise (Anoka, MN) – Heidi Geiss

Kandiyohi County Family Services (Willmar, MN) – Brenda Sondrol

Amherst H. Wilder Foundation (St. Paul, MN) – Tracy Hilke

Cerenity Senior Care-Humboldt (St. Paul, MN)

Girl Scouts (Waite Park, MN) – Leah Voss

Girl Scouts-MWLP (Waite Park, MN) – Leah Voss

Downey Side (Sauk Rapids, MN) - Nicole McGraw

Benton County Victim Services (Foley, MN) – Mary Radunz

Hands Across the World (St. Cloud, MN) – Ruth Weichman

St Cloud Children’s Home (St. Cloud, MN) –Brady Hughs

City Life 742 (St. Cloud, MN) – Janette Long

RSVP Program-Whitney Center (St. Cloud, MN) – Jennifer Wucherer

Pearl Crisis Center (Milaca, MN) – Judy Pearson

Morrison County Social Services (Little Falls, MN) – Gail Miller

Kerkhoven Murdock Sunburg Public Schools (Murdock, MN) – Joquel Molenaar

St. Michael/Albertville High School (Albertville, MN) – Ginger Stoehr-Fealy

St. Benedicts Senior Community (St. Cloud, MN) – Brenda Turner

Twin Lakes Elementary/Rogers High School (Rogers, MN) – Nicole Johnston

Stearns County Human Services (St. Cloud, MN) – Allison Hendrickson

Cook Counseling Services (St. Cloud, MN) – Kelly Cook

Royalton School District (Royalton, MN) – Eric Goodrich

Sherburne County Health & Human Services (Elk River, MN) – Sara Stenseng

United Way of Central MN (St. Cloud, MN) – Betty Schnettler

Tri-County Action Program (Waite Park, MN) – Patrick Shepard

 

MSW Agencies

Greater Minnesota Family Service (Willmar, MN) – Tom Braatz

Amicus (Minneapolis, MN) – Joseph Heinz

Riverwood Centers (Braham, MN) – Eric Trudell

Village Ranch Child and Family Services (Cokato, MN) - Barb Jochum

Knutson Counseling & Seminars Inc (Willmar, MN) – Ellie Knutson

Wright County Human Services (Buffalo, MN) –Christine Treichler

Casa Guadalupe (Cold Spring, MN) – Mayuli Bales

Intermediate District 287 (Plymouth, MN) – Linda Seifried

Mille Lacs Academy-Nexus (Onamia, MN) – Jeffery Breer

Morrison County Social Services (Little Falls, MN) – Karla Nornberg

Project Pathfinder Inc (St. Paul, MN) – Zac Olson

Northern Pines (Brainerd, MN) – Kimberly Westaway

Crow River Family Services (Litchfield, MN) – Kara West

Minnewaska Area Mental Health/Day Treatment (Starbuck, MN) – Gail Swart

Minnewaska Area Mental Health/Day Treatment (Starbuck, MN) – Leah Oeltjen

Kindred Family Services (Waite Park, MN) – Gretchen Welch

Goodwill Easter Seals (Waite Park, MN) – Lisa Jensen

Robbinsdale Area Schools District 281(Robbinsdale, MN) –Barbara Swaiman

Northeast Metro 916 (White Bear Lake, MN) – Sue Bugel

Senior Community Services (Minnetonka, MN) – Adele Mehta

University of Minnesota Medical Center – Fairview (Minneapolis, MN) – Sara Lantz

Northern Pines Mental Health Center (Little Falls, MN) – Kristina Blake

Crow River Family Services (Litchfield, MN) – Kara West

Northern Pines (Little Falls, MN) – Nicole Kempenich

Lutheran Social Services of MN (St. Cloud, MN) – Susan Fuchs-Hoeschen

Mille Lacs County Community and Veterans Services (Milaca, MN) – Char Kohlgraf

Ridgeview Medical Center (Waconia, MN) – Mary Jordan

Crow Wing County Community Services (Brainerd, MN) –Kara Griffin

St Cloud Area School District 742 (St. Cloud, MN) – Philicity Messman

Central MN Mental Health Center (Monticello, MN) – William Affeldt

Wadena County Human Services (Wadena, MN) – Naomi Van Batzvia

St. Cloud State University Women’s Center (St. Cloud, MN) – Sheila Johnson

- Mathew Berry

<< Previous  |  Contents  |  Next >>

Untitled Document